Wyprawy do Jordanii, do historycznego i biblijnego kraju Nabatejczyków,
która potrafi zafascynować nawet najbardziej wytrawnego podróżnika czy fotografa.
Od majestatycznie wykutej w skale Petry, przez bajeczną dolinę Wadi Rum leżącą wśród piaskowych skał. Tęczowych kanionów: Wadi Musa i Numeira.  Leżące na poziomie 430m p.p.m., pomiędzy wysokimi klifami, Morze Martwe i wiele innych ciekawych i niezwykłych miejsc.  To wszystko urzeka, fascynuje i zachęca do fotografowania.

Petra to ruiny miasta Nabatejczyków, którego rozkwit miał miejsce w czasach antycznych, III w. p.n.e. Znajduje się w południowo-zachodniej Jordanii. Położona jest w skalnej dolinie, do której prowadzi jedna wąska droga wśród skał.  Wbrew powszechnej opinii, Petra to nie tylko Skarbiec Faraona, do którego większość z turystów przychodzi by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Petra to duży teren, które ma wiele do zaoferowania. Do najbardziej znanych należą:
•    Al-Chazna – Skarbiec Faraona - najbardziej znany budynek, umieszczony zaraz przy wejściu do miasta. Ma dwa piętra i ponad 40 m wysokości. Jego przeznaczenie nie jest znane.
•    Ad-Dajr – największa struktura Petry o wysokości 47 m i szerokości 48 m. Pierwotna funkcja także jest nieznana, w czasach bizantyjskich Al-Dajr służył za klasztor.
•    Zespół Grobowców Królewskich, czyli groby w formie sztucznych jaskiń o bogato zdobionych wejściach.

Wadi Rum– to dolina leżąca wśród granitowych i zbudowanych z piaskowca skał. Jest największą pustynią w Jordanii. Klimat tego miejsca tworzą ogromne czerwone wydmy, żółte dziurawe klify i przestrzenie. Nazywany jest czasami najpiękniejszą pustynią na świecie.

Wadi Numeira to wyschnięte koryto rzeki. Znajduje się  w rejonie Morza Martwego.
Jego dnem płynie wartki strumień. Wadi tworzą kolorowe i wysokie skalne ściany,
przez co miejsce wygląda jak głęboki kanion. Charakterystycznym miejscem kanionu
jest wiszący u wejścia potężny głaz. Wysokie ściany i ogromne głazy, w cieśninach i
 wąskich korytarzach w porannym świetle tworza niezwykłą mozajkę kolorów.
To wszystko zdumiewa i nie wątpliwie jest jedną najpiękniejszych część Wadi Numeira.

Zapraszam do galerii